| Freshbudddyy10 a întrebat:

Buna ziua povestea mea sta in felul urmator in anul 2011 am fost la un consult oftalmologic si mi s-a prescris niste nenorociti de ochelarii, prostia mea a fost ca timp de 3 ani jumate de cand i-am pus la ochi si pana i-am dat jos ochelarii i-am purtat numai si numai pe varful nasului,nu stiu daca o sa intelegeti da tot timpul ma uitam peste ei imi fortam privirea peste ei,
Acum am niste senzatii la ochi ingrozitoare care mi-au ruinat viata am o senzatie de ``OCHI DEZLIPITI DIN ORBITA```Parca ar fi la ochii o instabilitate oculara,vreau sa va spun ca am si niste dureri in parti la ochi de numai pot,sunt ingrozitoare,vreau sa scap de chinul asta,eu cred ca mi-as fi fortat ceva la ochii,nervii sau muschiul globului ocular,va rog din tot sufletul sa va dati interesul pentru a scapa de chinul asta, poate ca o sa vi se pare ciudat cum explic eu da alte cuvinte nu imi gasesc, da poate va dati seama dumneavostra ce s-ar fi intamplat purtand 3 ani ochelarii pe varful nasului si fortandu-mi ochii sa ma uit peste ei
Si mai e o chestie,cred eu ca din cauza senzatiei asteia de la ochi imi provoaca o incordare a buzelor
E o senzatie de ochi plutitori in orbita
Un alt simptom la ochi mai e cand trag de pielea obrazului de sub ochi `zic ca mai am putin si imi iese ochiul din orbita parca nu ar fi stabil in orbita ceva de genu
Parca am o instabilitatate a ochilor in orbita
Un simptom mai e cand duc privirea intr-o parte adica de exemplu ma uit intr-o parte ochii se duc in partea opusa sau raman pe loc
Parca ar fi o instabilitate oculara in orbita!
Parca nu ar mai fi stabili,fixi,nici eu numai stiu cum sa zic sa intelegeti,
Uneori imi tremura pielea de sub ochi foarte tare si ma dor ingrozitor ochii
Parca ar fi o destabilizare a ochilor in orbita
Va scriu aceste randuri cum percep eu simptomele,poate ca dumneavostra va dati seama in alt fel si puteti sa ma scapati de calvarul asta,
PARCA NU AR MAI FI OCHII ``PRINSI`` BINE IN ORBITA,CEVA DE GENU
As vrea sa fac orice investigatie care credeti dumneavostra pentru a scapa de chinul asta
,chiar numai stiu cum sa explic chestia asta, vreau un doctor care sa inteleaga cazul, as da oricat sa imi revin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Amice nu mai sta du-te la un oftalmolog mai bun chit ca platesti mai mult du-te ca nu e bine( de obicei la privat ca aia de la stat sunt cam jegosi)si descrie-i lui situatia.

| n1445 a răspuns:

Ca sa iti rezolvi problema trebuie sa mergi la doctor. Noi nu avem ce sa iti facem aici pe internet...

| Gameplay_Cirus_1998 a răspuns:

Du-te la un doctor Oftalmolog bun si cunoscut. Eu stiu ca aceasta senzatie este doar cand te lovesti in ochi, dar daca ii fortezi... Habar n-am. Iti recomand sa te duci la 3-4 doctori, ca sa fii sigur/a de diagnostic.