Întrebare recomandată | Ammo a întrebat:

S-a confruntat cineva cu dureri ascutite in partea de jos a abdomenului, imediat sub burta, deasupra organului genital? Am asemenea dureri de 2 zile si se prelungesc pe spate, nu stiu ce ar putea fi, ma ajuta cineva cu un sfat?! Multumesc mult, Ramona

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil ai o cistita/pielo-cistita si ar fi bine sa mergi la medicul de familie pentru un consult. http://www.i-medic.ro/boli/cistita-acuta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă durerea este însoţită de : senzaţii de usturime sau arsură la urinare, urinare deasă şi slab cantitativă, discomfort la urinare, etc., atunci e posibil să fie o infecţie urinară sau o cistită.

http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Dacă nu ai alte simptome care însoţesc această durere atunci poate fi o "problemă" cu ovarele : o răceală la ovare ( anexită ), sau altele...

Ar fi bine să mergi la un control la medicul de familie la un medic specialist ( eventual ginecolog ).

| alinadianaaa a răspuns:

Poti sa ai infectie urinara si de aceea ti se lasa durerea in jos.Doar aceste simptome ai? nu urinezi des sau nu te sageata in spate cand urinezi?

| gir861 a răspuns:

Ar trebui să mergi la medicul de familie, îți va recomanda aproape sigur o ecografie.

| Teomari a răspuns:

Probabil iti vine ciclu ....Si eu am patit asta acum 2 zile e putin lateral de apendic si mai jos de burta! Funda?:*:*:*

| Krisally a răspuns:

Pare sa fie o raceala la ovare sau rinichi...in general eu cand racesc jos ma doare si in spate si in partea de jos a abdomenului. Bea multe lichide, stai cu mijlocul la caldura si vorbeste cu un medic sau un farmacist. Bafta!