| Zozoleparfumath a întrebat:

Heii TPU! Am si eu o intrebare, cred ca la o epilare in zona genitala in partea stanga m-am taiat putin, pentru ca am avut usturimi si dureri in partea aia si cand m-am uitat era formata o cojita.si dupa urinare observam pe hartie un punctulet de sange cat varful unui acstraight face. Cateva zile am avut o secretie vaginala abundenta, dar acum este normala, pentru ca peste 2 zile trebuie sa-mi vina menstruatia, insa nu inteleg de ce am mancarimi in jurul organului genital, sau chiar in interior cateodatastraight face...Astazi am observat pe chilot o pata micuta, dar nu rosie rosie, ci un visiniu spre maro pe chilot, si nu inteleg de ce.Este din cauza ca imi vine menstruatia sau e din interior?sad Nu am avut dureri de burta la aceasta picatura, si mentionez ca in ultimele 3 zile am luat prafuri pentru stomac. Poate sa imi spuna si mie cineva ce ar putea fii? Va roghappy. Momentan nu pot ajunge la un doctor ginecologsad. dar mai tarziu cu siguranta! Dau fundita* promit. Va rog...Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sonny a răspuns:

Se mai intampla la epilare, sa taiem firul de par prea adanc, si corpul nostru sa indentifice acest fir de par ca si un corp strain, iar cand se vindeca se vindeca ca si o rana, iar firul cand creste, creste de sub piele, ranind piele, in special in zona intima. Mancarimea pe care ai descriso tu, e posibil sa fie tot de epilare. Daca iti persista mancarimea si dupa, ce parul incepe sa creasca, sau se intensifica, consulta un medic.

Sonny.

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Consulta un medic specialist.
Posibil sa fi contactat o boala cu transmitere sexuala

| temugin a răspuns:

Mancarimi ai avut ca te-ai epilat si ti s-a iritat zgarietura, sau taietura, si secretia este de la menstruatie, nu cred ca e nimic grav! totusi du-te la ginecolog!