| mississippi a întrebat:

Simt ca nu mai pot rezista! O ruda de a mea a fost plecata in strainatate! Pana aici nimic anormal, dar dupa 3 saptamani nu mai putea dormi, era agitata si de abia mergea! A ajuns in tara, iar dupa o zi de odihna aude incontinuu zgomote in cap, cateodata are furnicaturi la picioare, o doare foarte tare capu' in partea dreapta sus si e foarte agitata! A decis sa mearga la doctor unde i-a dat niste pastile pentru depresie, halucinatii, etc. Imediat ce le-a luat e foarte obosita si ar dormi incontinuu! De la doctor am auzit ca trebuie sa-i refaca celula nervoasa! Asa ca eu m-am gandit ca celula nervoasa este neuronul, nu? Pai neuronul este singura celula care nu se mai poate reface! Sunt Disperat! Tre' sa mentionez ca ruda aceasta inainte bea multa cafea, iar tara unde a fost este o tara cu o clima calda, foarte calda (mediteraneana) Acum revin la intrebarea mea...ce credeti ca are? (multi au spus ca poate avea depresie, dar de la ce?) un remediu, pastile? poate sa innebuneasca? isi mai poate reveni vreo; data? Multumesc mult! P.S. : Scuzati categoria! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Noi nu putem spune ce are, trebuie sa faca consult de specialitate de un neurolog sau/si psiholog.

1 răspuns:
| Mandakanh a răspuns:

Hmm.sunt posibile multe variante, eu cred ca ar trebui sa consultati si un psiholog poate el isi va da seama daca e ceva care nu se poate rezolva deoarece are probleme serioase. Poti de asemenea sa mergi si la un preot. Bafta