| Manuella12 a întrebat:

Buna ziua. Sufăr de depresie și anxietate severa și la recomandarea medicului psihiatru am început cu tratament serodeps și la nevoie anxiar. Azi am luat jumate de serodeps și ma simt fffff rau … îmi amorțește fata … ma simt moale rau și foarte amețită. Anxiar mi-e frica sa iau numai iau nici o pastila. Care a mai patit Așa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna urgent la medicul psihiatru care ti-a prescris tratamnetul ast, ca nu-i de gluma!

| 4evergentleman a răspuns:

E slab anxiar pentru o anxietate severa, xanax-ul este potrivit, alprazolam de 0.5 mg o pastila întreaga sau jumate, poți lua jumate de dimineață și jumate spre seara daca ieși afară sau la munca dar anxiar e slab pe anxietățile astea puternice deși trebuie sa ie iei la recomandarea medicului, poate e doar in capul tau că e severa, aia severa e când tremuri și nu mai poți ieși din casă! Serodeps iar sunt slabe, daca ai peste 18 ani poți lua seroxat și anxiar sau cipralex și anxiar sau Venlafaxina de 75 mg și anxiar sau xanax,dar xanax mai mult de o luna nu e recomandat.
E bun și serodeps că conține escitalopram dar ia anxiar că nu creează așa dependenta așa de mare ca xanax,trebuie sa le iei că îți va distruge viața. Așa e la început câteva zile până se obișnuiește organismul cu ele după nu o sa mai ai probleme,plus că tu le amplifici induci singura că te gândești că pastilele alea îți fac rău,dar nu îți fac rău,antipsihoticele sunt cele mai periculose,au cele mai nasoale efecte secundare nu ce ai primit tu!
Tine minte la început te simți așa,și dacă persistă spune-i medicului cum te simți sa îți schimbe tratamentul. Ție seroxat și anxiar ți se potrivește, Venlafaxina este eficient pe depresie severa dar tu ai anxietate severa,așa că Seroxat ți se potrivește nu Serodeps, Seroxat a ajutat multa lume cu anxietate gravă dar acum depinde că ce poate merge la unul nu poate să meargă la toți, e ceva subiectiv. Am auzit că și ashwaganda e bun pe anxietate sau shilajit sub forma de rășină dar e scump, e cel mai eficient din lume pe anxietate dar se găsește greu la noi și e scump, poate sub forma de capsule de pe DrogheriaVara.Ro shilajit capsule sunt 60 de capsule dar shilajit sub forma de rășină e bun dar e scump

| Smmo a răspuns:

Vorbeste cat de repede cu medicul care ti-a dat tratamentul despre aceste efecte secundare.

| IamDavidC a răspuns:

Bună! Nici nu îmi pot imagina lucrurile prin care treci. Eu îți sugerez să informeze persoane competente care te pot ajuta cu problema majoră pe care o ai!

| MitracheMadalina a răspuns:

Bună, ar fi indicat să discuți cu medicul psihiatru, să îi comunici reacțiile pe care le resimți de la tratamentul cu Anxiar.
Înainte de a ajunge la medic ai mers la psiholog?