Întrebare recomandată | cocolinosef a întrebat:

Buna ziua TPU! Am si eu o problema. Ma doare spatele de cateva zile, cand rad ma doare rau de tot si cand trag aer in piept ma doare la fel de rau. Si ma doare si pieptul. Voi ce credeti ca as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O răceală puternică a muşchilor intercostali.

| darrio2007 a răspuns:

Din ceea ce spui pare o raceala la plamani.Destul de puternica.Mergi neantarziat la un medic.

| cocolinosef explică (pentru darrio2007):

Medicul a zis ca nu e raceala, stau prea mult pe scaun si de aceea, dar eu nu cred...ma doare destul de rau pieptul cand trag aer si cand rad.

| darrio2007 a răspuns (pentru cocolinosef):

De la scaun te dor muschii spatelui.Nu asa cum te doare pe tine.Tu i-ai spus ca stai mult pe scaun? Sigur era medic? Nu reprezinta un diagnostic ce ti-a spus el.

| Oana92 a răspuns (pentru cocolinosef):

Schimba medicul! Daca te doare cand respiri nu e de la statul pe scaun!

| cocolinosef explică (pentru darrio2007):

I-am spus ca stau mult la pc, si a zis ca din cauza aia ma doare...a zis sa ma duc la sala...

Dar ma doare rau cand trag aer in piept. simt ca imi pocneste ceva in piept

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Parintii sunt de acord cu ce zice medicul, nu pot sa le dau in cap....nu stiu ce sa fac

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Ma i-a durerea si pe mana dreapta...

| cocolinosef explică (pentru cocolinosef):

Si de burta acum sad

| Oana92 a răspuns (pentru cocolinosef):

Eu iti sugerez sa mergi la medic! si acum pe bune! Nu e deloc ok ce se intampla. Poate fi doar o nevralgie, dar poate fi si mai rau...Sanatate!

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Am fost la medic, a zis ca stau prea mult pe scaun si ca am stat cocosat si de aceea ma doare.

| Oana92 a răspuns (pentru cocolinosef):

De asta te doare spatele in mod normal, daca te doare cand tragi aer nu e din cauza pozitiei! Asta incerc sa spun!

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Am inteles. Dar parintii zic ca din cauza pozitiei. Ce sa fac? Cand trag aer profund ma doare de imi vine sa mor.

| Oana92 a răspuns (pentru cocolinosef):

Poi mergi la ei si explica-le ca te doare foarte tare, ca nu mai poti si sa te duca la alt medic

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Nu inteleg cand le spun, o sa stau acasa pana s-o agrava si atunci o sa regrete ei.

| darrio2007 a răspuns (pentru cocolinosef):

Este un tampit.Iti sugerez sa mergi la alt medic.Nu poate fi in nici un caz de la statul pe scaun.

| cocolinosef explică (pentru darrio2007):

Dar nu cred ca sunt racit la plamani, nu tusesc deloc, nu am febra.

| darrio2007 a răspuns (pentru cocolinosef):

Durerea vine de undeva.Iti spun in mod sigur.Am fost racit la plamani.Viroza pulmonara.Si am avut aceleasi simptome.

| mona a răspuns:

Fa o raza la plamani sa nu cumva sa ai ceva care netratat sa se agraveze

| CrazyTeenager a răspuns:

Sa nu mai razi! laughing Consulta neaparat un medic.

| Céline7 a răspuns:

Nu cred ca e grav.Pur si simplu ai iesit pe-afara sau ai mancat inghetata si ai racit.Asa am patit ei eu iar daca bei multe ceaiuri fiebinti iti va trece, sau poti sa te duci la farmacie si sa intrebi ceva pentru dureri de spate si piept.

| Oana92 a răspuns:

Poate ai o nevralgie sau o raceala puternica. Mergi la medic inainte sa faci pneumonie.

| cocolinosef explică (pentru Oana92):

Si nu tusesc deloc, sa zici ca sunt racit

| y0nutz3ly a răspuns:

Las ca trece singur...sau du-te la un masaj erotic laughing))))

Răspuns utilizator avertizat
| 00Misaki00 a răspuns:

Eu nu cred ca vei gasi vreun raspuns corec la intrebarea ta aici. Cel mai bine ar fi sa mergi la un specialist... pentru sanatatea ta:*

| cocolinosef explică (pentru 00Misaki00):

Am fost la medic si au zis ca din cauza ca stau prea mult pe scaun, dar nu cred

| Alexandru_Cocean_1989 a răspuns:

Plamanii ai o infectie bacteriala.du-te la farmacie ia antibiotice vezii mai bune sa fie una la 8 ore sau du-te la doctor si o sa ti zica acelasi lucru ca mine