| Pandele_Cristian_1997 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am si eu o problema majora! Acum vreo 6 luni eram mai smecher asa..Si am fost prost si hai sa dau pumn in pumn cu unu.
Eu am tinut pumnul si el a dat pumn in pumn cu mine. Am simtit o durere foarte puternica dupa ce a dat. Ajung dupa o ora acasa si am observat ca am palma foarte vanata si deasupra palmei perpendicular pe degetul pic vanat. Marea prostie e ca nu am fost la doctor sa vad ce am si am stat cu ea 3 saptamani asa cu spirt, alifie si infasurata in fel si fel de carpe.
Peste 6 luni. De ieri si pana azi a inceput sa ma doara cand misc incheietura si am observat ca fata de mana cealalta am osul pe lina cu degetul mic iesit putin din ( PALMA )...E mai iesit asa putin decat cealalta mana. Intreabrea e cum pot sa repar aceasta greseala? Mai pot sa imi refac osul ala, adica sa mi-l indrepte sau nu stiu ca deja cred ca s-a sudat atunci crying
Plzz raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiskyGirl a răspuns:

Buna! Eu zic sa mergi la un doctor si eventual sa le spui parintilor daca nu le-ai zis. Sigur iti vei revenii! Sanatate iti doresc :*!
Funda :*?

3 răspunsuri:
| Dheutsik a răspuns:

Da,poti.Dar du-te urgent la doctor, sau la spital.Ei vor sti ce sa iti faca.Probabil iti vor pune mana in ghips si o sa iti treaca.

| Azurry a răspuns:

Noi nu te putem ajuta, pentru că nu putem să vedem rana și să ne dăm cu părerea. Cel mai bine ar fi să te duci la doctor, la spital. Sau, chiar mai bine, la doctorul de familie, dacă ai așa ceva.

| pisihabarnuare a răspuns:

Pai nu s-a reparat, vei avea nevoie de operatie. SI SPER CA TI-AI INVATAT LECTIA!