Întrebare recomandată | djdani1 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Ieri m-am trezit din pat cu o durere de cap foarte mare. Dupa cateva minute m-a luat ameteala si am aterizat pe jos fara putere, totul se rotea in fata mea. Tata m-a vazut si m-a pus in pat, am luat putin zahar cu apa si dupa mi-a trecut.
Este prima data cand se intampla asa ceva! De la ce poate fi?
PS:In trecut am mai avut o problema cu urechile dar nu a fost grava.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Poate fi si o criza acuta de spasmofilie-tetanie ( data de lipsa de calciu).
Daca ai mai avut probleme cu urechile stii deja ca si de la ele poti avea probleme cu echilibrul.
Una peste alta, mergi la medic!

3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ameteala ta poate sa aiba mai multe cauze:o hipoglicemie, hipocalcemie, anemie, hipotensiune.Trebuie sa mergi la medic pentru consult si investigatii si confirmarea diagnosticului.Ai grija de sanatatea ta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E posibil sa iti fi scazut foarte tare glicemia. Oircum obligatoriu sa te duci la doctor

| kitten95 a răspuns:

Pai se leaga de problema cu urechile. in urechi avem un lichid care ne mentine pozitia(verticala, orizontala sau cum vrei tu sa stai).