| cosminboy12 a întrebat:

Am o problema foarte grava calculatorul meu bazaie nu se intampla nimic cand bazaie dar cand il misc putin nu mai bazaie cateva minute apoi iar face asta foarte des atinge vreun cablu sau ceva.Lam luat de la cineva din prima a bazait dupa o luna na mai facut asta help ajutati-ma funda!

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Deschide calculatorul, adica desmonteaza lateralele. starteaza si vezi daca e vreun cablu care atinge unul din ventilatoare. apoi daca tot e deschis incearca sa il cureti de praf. ideal e sa il sufli cu un comresor insa cu multa atentie.....nu ii da presiune maxima. daca te temi sa faci toata operatia atunci mergi la un specialist

| Deaconu_Alexandru_1996 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci la un magazin care se ocupa de calculatoare...