| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua TPU!
Va intreb pe voi cei care stiti, cunoasteti.
Care este cel mai puternic Antiinflamator/Analgezic? In afara de Ketonal Forte/Duo & Ibuprofen/Mig-400/Nurofen

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Azµre a răspuns (pentru onasis1961):

Bun sa vedem ce mai spun si alti useri intre timp ai un vot de la mine si poate la final o funda happy

| onasis1961 a răspuns:

Am omis, dacă ai relaţii fă rost de Morfină!

| TheLordOfTheRings a răspuns:

arcoxia

| Azµre a răspuns (pentru TheLordOfTheRings):

Altceva am uitat sa specific in afara de Arcoxia si Aulin laughing

| catalina1121 a răspuns:

Clar Nurofenul 400

| Azµre a răspuns (pentru catalina1121):

In afara de nurofen happy, nurofenul este de fapt Ibuprofen, asa am luat Ibuprofen 600 Degeaba am luat Nurofen 400 degeaba altceva imi trebuie laughing nu te supara pe mine, iti dau un vot pentru raspuns inteligent.

| catalina1121 a răspuns (pentru Azµre):

Incearca atunci cu o palinca tare sau cu un vin fiert, ce mai...

| Azµre a răspuns (pentru catalina1121):

Nu merge

| catalina1121 a răspuns (pentru Azµre):

Eu raman tot la palinca, cui pe cui se scoate.

| NoraK a răspuns:

Diclofenac, Etoricoxib, Naproxen

| Azµre a răspuns (pentru NoraK):

Multumesc happy funda numai pot sa-ti dau ca am dat-o dar iti dau un vot happy