| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua tuturor!
Am 46 de ani iar menstruatia mi-a întarziat. Mentionez ca nu am un ciclu regulat! In ultimul timp mi-a venit si de de doua ori pe lună, sau inainte cu cateva zile, ba la data fixa sau cu intarziere de 2-3 zile. De data aceasta mi-a întarziat cu 15 zile.
Ultimul raport sexual a fost a 11 zi a ciclului, pe 16 Septembri, dar am folosit contracept M însă nu știu cât de eficiente sunt mai ales ca l-am lasat sa se dizolve cam 20 -30 de min. Inaintea actului sexual.
Se poate ca în aceste condiții sa fi rămas însărcinată?
Încă nu mi-am facut un test de sarcina.
În ultimul an am cam avut simptome ale menopauzei!
Întrebarea mea este: în condițiile prezentate, ce șanse sunt să fi rămas gravidă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Pentru a te liniști trebuie să faci un test de sarcină. Pentru meținerea echilibrului hormonal îți recomand suplimente alimentare naturale: https://www.comenziforever.ro/......omen-ID275

Răspuns utilizator avertizat
| Marggo7217 a răspuns:

Vreau sa rectific: mi-a întârziat cu 11 zile.