| anonim197 a întrebat:

Buna ziua tuturor.
Am si eu o problema daca se poate sa imi raspundeti cat se poate de repede pentru ca chiar sunt disperata...
Aveam o masea sparta, cariata si cred ca era si nervul descoperit...Am mers la dentist sa o scot. Mi-a spus sa nu fumez 24 de ore si sa mananc lichide.Dar am stat fara sa fumez doar cateva ore(aproximativ 6 ore) dar am fumat doar doua tigari toata ziua... Obrajul s-a umflat si ma durea si locul. Dupa 4 zile mi sa desumflat obrajul, incet incet, tinand compresa cu gheata.Dar maseaua tot ma doare..Si cand am scos-o, era gaura lata..Cu trecerea zilelor a inceput sa mi se stranga si parca si sa umblat un pic gingia dar in partea superioara, nu in parti...Par a fi pungute de puroi dar nu sunt albe..Pare a fi carnea gingiei...Si cand pun limba acolo, simt un gust usor usor sarat...nu este rosie..nu e o durere insuportabila dar e foarte jenanta...E normal ce mi se intampla? ah si oricum e prima data cand merg la dentist..Si nu vreau sa se mai repete..De aceea va cer sfatul vostru...Va multumesc anticipat
Dau fundawinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mistyy a răspuns:

Prietenul meu a fumat dupa 2 ore si nu a patit nimic, nu cred ca e din cauza ca ai fumat. Probabil ti s-a infectat, ar trebui sa mergi din nou la dentist sa vada ce e acolo si incearca sa nu ''umbli la ea''.

2 răspunsuri:
| Harley18 a răspuns:

Trebuie sa economisesti bani si sa mergi la un dentist bun el va dezinfecta locul si iti va reface dantura.

| anonim197 explică:

Asta stiu si eu.Dar eu vreau sa stiu daca e normal sau e infectie