| Alexi5 a întrebat:

Am o problema.Mi sa umflat gingia sub măseaua cariata am dat cu sare si apa, sa desumflat cat de cat dar tot am un mic glod de 2 săptămâni.Ce sa fac? Joi mă duc la dentist si nu stiu ce sa fac. Ajutor! Fundita!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

În principiu nu trebuie să faci nimic să rabzi până joi că mai e puțin, iar la dentist oricum te va rezolva pe loc, îți va face obturație de canal și îți va plomba măseaua cariată. Deci, vei scăpa de puroi și acea umflătură în 2 timpi și trei mișcări.