| c0pil1n a întrebat:

Buna ziua tuturor!
De aproape un an si jumatate am o durere in piciorul drept urmata de o amorteala usoara de la genunchi in jos.
Am fost la 5 neurochirurgi dar din pacate toti au avut pareri diferite.(Am facut rmn si totul este in regula) Posibile cauze: reomatismului / efortul fizic / hernie / miscare + revenirea a unui inel sau mai multe.
Hernie nu am / Efort fizic nu am mai facut.
Durerea porneste din partea de jos a spatelui (mijloc spre soldul drept si coboara pe picior in jos).
Am urmat diferite tratamente si intr-adevar nu ma mai doare atat de tare dar...
Sunt zile cand ma doare si sunt zile cand nu.
E posibil sa ma doara piciorul din cauza erectiei?
Exista ceva boala care sa-si manifeste simptomele astfel?
Am observat in ultima perioada ca atunci cand incep sa am erectie parca incepe durerea si senzatia de amortire in picior. Dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai hernie inghinala mergi la urologie sa te consulte.

| c0pil1n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cand am mers la urgente prima oara. Medicul generalist m-a consultat cu ceva aparat care a redat imaginile pe un monitor.
Doar partea de sus si laterale a penisului.
A zis ca nu se pune problema de vreo hernie. Dar parca simt ca testiculele sunt mai jos in scrot.
Sa merg totusi la un urolog?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru c0pil1n):

Normal ca da, mergi la urolog el este specialist pe zona penis testicule o sa i ti faca o ecografie pelviana sa vada clar ce ai.

| c0pil1n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ok, ai idee cat, costa un astfel de consult?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru c0pil1n):

Cu trimitere de la medicul de familie este gratis, fara trimitere este 185 lei depinde de fiecare cabinet, nu toti au acelasi pret, la unii este 185 la alte cabinete 200 deci tu cand mergi la consultatie la urologie nu platesti daca ai trimitere.

| c0pil1n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot sa merg la urologie la spital deoarece lucreaza o matusa ca asistenta acolo. Mersi de ajutor!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru c0pil1n):

Mersi si eu pentru funda, dar ce varsta ai?

| c0pil1n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fac 26 in luna maibig grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru c0pil1n):

Multi inainte, sanatate multa.

| c0pil1n explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc, asemenea!

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"o durere in piciorul drept ...Am fost la 5 neurochirurgi"

eu zic să mergi la un al șase-lea

| Brizbriz a răspuns:

Poti sa ai o problema de circulatie
incearca sa te duci la un consult la privat, pentru ca la stat, e mult mai mult probabil sa dai peste un doctor prost (nu ca nu ar fi si la privat, dar mai putin)