| mdana a întrebat:

Buna ziua tuturor! Vreau sa intreb, biscuitii digestivi ingrasa? Adica, am intrat un pic la cura, numai mananc paine deloc, sau maxim o felie pe zi si mananc 2 pachete de biscuiti digestivi pe zi. Am vreo 56 de kg...dar as mai vrea sa dau 5 kg jos si as manca toata ziua, as rontaii ceva..si decat sa mananc mancare bogata in calorii, am inceput sa mananc biscuiti digestivi si nici numai am pofta de mancare dupa. Stie careva ceva in leg cu ei? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Daca nu ii mananci in exces nu ai de ce sa te ingrijorezi. Cel mai ok e sa ii mananci dimineata, cu iaurt, fructe. Dar nu e ok sa-ti privezi organismul de nimic. Nici macar de mancarurile "nesanatoase" gen dulciuri. Organismul are nevoie din toate cate putin, glucide, proteine, carbohidrati, grasimi.

1 răspuns:
| SimonaCristina a răspuns:

Daca nu ii mananci in exces sunt un aliment indicat pentru dieta.