| PussicatDolls a întrebat:

Bună ziua, vreau sa va întreb și eu ceva.
Am primit un tratament pentru hepatita cronica cu Lagosa și Essentiale Forte. În dreptul fiecăruia scrie 15 zile. Asta înseamnă ca 15 zile iau Lagosa și alte 15 zile Essentiale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Le iei pe amandoua 15 zile adica amadoua de o data, adica un tratament de 15 zile care include 2 tipuri de medicamente, parerea mea. Dar medicul sau farmacistul nu ti-a spus cum trebuie luate? daca trebuie amandoua medicamente, sau separat?

| express11 a răspuns (pentru LaLaura):

Sunt anabolizante. droguri!

| express11 a răspuns (pentru LaLaura):

Pentru culturisti.

| express11 a răspuns (pentru express11):

Am gresuit naibii raspunsurile! ih, m-am zapacit!

| express11 a răspuns (pentru LaLaura):

Am gresit naibii raspunsurile! ih, m-am zapacit!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se administrează în acelaşi timp ( deodată, NU pe rând ), timp de 15 zile ( aşa cum ţi-a precizat medicul curant ).

În general, Lagosa se ia de 2 ori pe zi ( dimineaţa şi seara ), câte 1 drajeu - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/.......10.06.pdf

Iar Essentiale Forte N se poate lua de 3 ori pe zi câte 2 capsule - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/.......08.14.pdf

Toate cele bune.

| XDeDeX a răspuns:

Buna pai doctorul carele-a precris nu ti-a dat si indicati? Du-te la el si vorbeste cu el e cel mai in masura sa iti spuna ce si cum iei. Multa sanatate