| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va zic despre o problema care mi se intampla des atunci cand imi curge nasul. Nu stiu ce sa fac deoarece ma ghidila si ma ustura pe cerul gurii ingrozitor in permanenta! Am luat un faringosept pana acum si un propolis. SI in continuare ma ghidila. Ce sa mai fac ziceti-mi...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| microsedd a răspuns:

Este mai mult decat probabil ca daca iti rezolvi problema cu nasul senzatiile neplacute de la nivelul palatului sa iti dispara, adica daca nasul iti curge fiindca ai racit atunci trebuie sa iti tratezi raceala si apoi este posibil sa iti treaca, acelasi lucru este valabil si daca nasul iti curge din cauza unei alergii, daca rezolvi alergia se poate rezolva si cealalta problema, faringoseptul nu iti este de folos decat daca te doare in gat, insa cel mai bine ar fi sa consulti si un medic ORL care iti va spune cel mai bine de ce ai aceste simptome si iti va da si un tratament. Insanatosire grabnica.