| hUnTERRRRRR a întrebat:

Știe cineva de ce ma ustura cerul gurii? Ce tratament sa folosesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Candidoza poate

| Freya1 a răspuns:

Glicerina.
Mergi la farmacie si intreaba si acolo.

| Victoria18 a răspuns:

De la raceala, ori ai tras aer rece sau pur si simplu ai mancat un aliment cu efect iritant, poate foarte picant, poate foarte dur... Trece de la sine.

| Crobert13 a răspuns:

Glicerina boraxata este buna pentru asta dar daca curge sânge e altceva am avut si eu îți trece in 2-3 zile si bea multa apa. Sănătate!

| Crobert13 a răspuns:

Glicerina boraxata este buna daca curge sânge este altceva am pățit si eu îți trece in 2-3 zile si bea multa apa si fara iute. Sănătate!