| ellenutzza a întrebat:

Bunaa!winking
daca tin regim are ceva daca mananc guma de mestecat mentolata? adica imi influenteaza negativ organismu si ma ingras de la ea? (mie mi se pare ca imi taie pofta de mancare)

multumesc pentru raspunsuri:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu te influenteaza negativ, este o problema atunci cand nu mai vrei sa mai mananci deloc.

| Poinsettia a răspuns:

N-are nimic. doar nu manca prea multe gume ca au efect laxativ

| sasha a răspuns:

Nu te ingrasi de la ea dar nu e buna in exces si mai ales pe stomacul gol vei invata exact ce se intampla in clasa a 9 sau a 10, e buna guma dar nu 30 de minute, dupa ce ai mancat 5 minute maxim 10 e bine sa o mesteci pentru curatarea danturii si prospetime happy

Răspuns utilizator avertizat
| rabbit a răspuns:

Hmm... nu cred, numai ca ai grija sa nu o mesteci pe stomacul gol deoarece poti face ulcerwinking in rest nu stiu ce sa zic, de obicei guma mai tare iti creste pofta de mancare :d

| bianca123456 a răspuns:

Buna!
nu cred ca se intampla nimic rau doar sa nu consumi in exsces pentru ca nu face bine stomacului. pa, pa!

| alabala a răspuns:

Gandeste logic...cum sa te poti ingrasa de la guma daca nici macar nu o inghiti? laughing eu zic ca nu are efecte negative.si foarte bine ca iti taie pofta de mancare, nu?

| zozolyyop a răspuns:

Iti spun eu ce iti taie pofta de mancare si care este cea mai buna dieta indragosteste-te de un baiat da calumeaaaaa si gandeste-te numai la el sa vezi ca nici pofta de mancare nu o sa mai ai laughing