| Alinnnnnna a întrebat:

Bunaa,sint n etapa de croaziera a dietei dukan, si am o mica nelamurire, deja in etapa asta trebuie sa iau cite 2 linguri de tarite de ovaz zilnic.Eu maninc biscuiti din tarite de ovaz, pot sa le socot pe ele ca 2 lungurite de tarite de ovaz sau pe linga alimentele pe care le maninc cu tarite trebuie sa iau si 2 ling in plus?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru ca dieta să dea rezultatul scontat, TREBUIE respectată întocmai!

Asta înseamnă să scoţi din meniu biscuiţii respectivi şi să introduci câte 2 linguri de tărâţe de ovăz zilnic ( aşa cum precizează dieta )!

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Scoate biscuitii si ia cele doua lingurite de tarate, asa cum spune dieta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand mai bine sa lasi dietele! Nu sunt sanatoase pentru organism!
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Natral a răspuns:

NU manca biscuitiiiii chiar daca sunt din tarate ca strici tot ce ai facut pana acum