| andy123 a întrebat:

Bunaaa, credeti ca daca inlocuiesc masa de seara si pranzul(la pranz poate mananc si putin piept de pui pentru ca nu vreau sa ma infometez) cu pepenele voi slabi macar un kg in doua saptamani? fac si exercitii acasa si de doua ori pe saptamana ma duc si la alergat in parc de dimineata(atat cat imi permite timpul)va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Pepenele, poti sa il inlocuiesti cu caise piersici sau alte fructe de sezon, si mai bine il mananci dimineata, la pranz ceva pipt de pui cu salata si o supa de legume si seara cel tarziu 8 un iaurt sau ceva usir, dar nu fructe ca nu sunt recomandate seara. Ar trebui sa slabesti cam 1 kg pe asptamana

| justE a răspuns:

Daca manaci 2-3 zile asa slabesti sigur un kg, dar nu e sanatos.mai bine mananca mai multe fructe la o masa.pepene,mere,caise,prune si te asigur ca slabesti mai mult de 1 kg pe saptamana, iar dimineata mananca orice, dar nu in cantitati mari. spor la slabit!

| bigbang93 a răspuns:

Un kilogram in 2 saptamani? cu sport si dieta asta ar trebui sa pierzi un kg cel putin la 2 zile. eu daca nu mananc cand trebuie, sau sunt ocupat si apuc sa fac sport pierd 2 kg in o zi... bea apa, nimic altceva si continua cu ce ai spus, fara sa te infometezi...