| MeGusta1995 a întrebat:

pot slabi daca mananc dimineata 1-2 felii de paine prajita cu o cana de ceai fara zahar, la pranz orez fiert sau orice altceva fiert si la cina ceva usor un fruct de exemplu? Vreau sa slabesc in astea 3 saptamani de vacanta... dimineata si seara abdomene si alte exercitii pentru slabit... credeti ca o sa reusesc? Funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| W3R4 a răspuns:

Pana aici totul e bine, insa nu trebuie sa te rezumi doar la oua fierte, ceaiuri si paine prajita...de exemplu poti manca musli (cereale cu fructe), dimineata, cu putin lapte.
La pranz e bine sa mananci supa, dar poti manca si piept de pui fript (e mai bun fript, deoarece pieptul isi pastreaza din beneficii).
Iar seara poti manca o felie de paine cu unt.In niciun caz fructe, deoarece ele au zahar, si-ti vor da energie, apoi nu vei mai putea dormi.
Cel mai important insa, evita sa mananci dupa 6 seara, deoarece seara se depune cel mai repede!
Eu am urmat aceasta dieta, si am slabit 6 kg, mult noroc!winking

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O sa reusesti

| anss23 a răspuns:

In principiu mananca mai sanatos si fa cat mai multa miscare. Elimina fast food-ul si sucurile acidulate din dieta si incearca sa faci si jogging sau sa mergi la sala. Abdomenele nu sunt prea eficiente pentru slabit, dar tot ajuta putin.Si este indicat sa mananci 4-5 mese pe zi, nu trebuie sa te limitezi la 3, daca simti nevoia sa mananci ceva intre mese alege un fruct sau o salata. Daca nu manaci cand ti-e foame vei fi mai predispusa sa mananci mai mult la urmatoarea masa.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă nu faci minim 2 ore de mişcare (mişcare în aer liber nu abdomene) tot ca un borcan cu maioneză o să arăţi.