| Alexandra_9394 a întrebat:

Bunaaa dragilor! am fost ieri la plaja, am stat cu fata la soare si azi dimineata m-am trezit cu fata umflata.nu mai stiu ce sa fac sad ajutati-ma. ofer funda! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ajna a răspuns:

Este umflata uniform sau in forma de bubite mici? Daca ai bubite mici, ai o reactie alergica cel mai probabil, poti merge chiar si la farmacie si farmacistul iti poate recomanda ceva, trec in cateva zile, daca nu mai devreme chiar. Daca este umflata uniform, ai putea sa pui un prosop umed la congelator cat sa inghete un pic si o pui pe fata si sa-l tii asa cateva minute. Poti sa repeti de cateva ori. Daca nu trece, mergi la medic si ai scapat de grija. Ai grija de pielea ta, mai ales de pielea de pe fata, nu sta foarte mult intr-o singura pozitie. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Swetyx a răspuns:

Pai...e cam najpa date cu o crema ceva sau fa-ti o masca din castraveti o sa te racoreasca si o sa-ti fie mai bine...big grin