| Girly97 a întrebat:

Bunica mea are pensie de 580lei si trebuie sa se opereze luna asta de cataracta. Fiind asigurata, poate sa beneficieze de o reducere de pret la cristalin? Daca da, care sunt pasii care trebuie urmati?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca stă in Bucuresti, mergi la medicul de familie si cere sa i ti dea un referat (istoricul bolii) si cu acela mergi la oftalmologul sau spitalul care o opereaza, sa i ti dea si ei o scrisoare medicală cu care te prezinti la casa de asigurari din gheorghe titeica, si acolo depui actele si ei i ti vor da un bon de inregistrare, iar după ce primesti de la ei acel bon, o sa i ti zică ei cind vei primii si reducerea si cit i ti dă reducere.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Poate beneficia de gratuitate pentru cel mai ieftin cristalin.Trebuie sa ia legatura cu medicul care o va opera.Va primi toate informatiile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă.