| EduardEDU2442 a întrebat:

Cafeaua verde e buna si pentru barbati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Depinde pentru ce. Se zice ca ajuta la slabit

| EduardEDU2442 explică (pentru SkyPilot):

Eu vreau sa slabesc, dar dauneaza barbatilor?

| SkyPilot a răspuns (pentru EduardEDU2442):

Raspunsul correct este "habar nu avem". Eu sunt cafegiu. Acvum cativa ani, cafeaua era mama tuturor relelor. Boli de inima, de ficat, cancer... Acum vad ca dimpotriva, reduce riscul de cancer si ajuta la incetinirea imbatranirii.
Nu am vazut nicaieri sa existe o problema recunoscuta cu cafeaua verde.

| EduardEDU2442 explică (pentru SkyPilot):

In special la sportivi cafeaua dauneaza asa rau, la tigari iti ingreuneaza respiratia, da la cafea?

| daassh a răspuns:

Cafeaua verde e buna pentru barbati ca vinul pentru femei cand il beau barbatii.

| mariusmac85 a răspuns:

Buna dimineata
Nici-o cafea nu-i buna,lasa-te de ea si de tigari si de bautura ca te paste iadul, singur te sinucizi fara sa-ti dai seama si mai tarziu te vei intreba "Doamne dar de unde am capatat atatea boli?!" e simplu ti-ai scurtat singur viata si sinucigasii sunt cazuti de la Fata Lui Dumnezeu asta bineinteles daca crezi in Dumnezeu
Nu Dumnezeu nu ne mai vede, nu Dumnezeu nu ne mai iubeste ci noi nu-L mai vedem, noi nu-L mai iubim ca s-a instalat Zidul pacatului intre noi si El, care se inalta cat mai sus cu fiecare pacat care nu-l marturisim fie el (pacatul) cat de mic si de aceea ne aduce numai necazuri, deoarece Necazurile vin de pe urma pacatelor
Suntem cu totii niste pacatosi fara exceptie
Doamne Iisuse Hristoase Fiul Lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pe noi pacatosii robii tai si mantuieste-ne pe noi
Slava Tie Doamne Slava Tie
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si-n vecii vecilor
Amin!

| daassh a răspuns (pentru mariusmac85):

Cu tot respectul, dar cum ai ajuns de la cafea la Dumnezeu?

| mariusmac85 a răspuns:

Hristos A Inviat!
Buna ziua
E treaba voastra ce faceti,eu v-am dat un sfat,e alegerea voastra daca luati in considerare sau nu dar veti regreta mai tarziu si va veti aduce aminte de ce v-am spus eu
Atat va zic ce alegeti dintre rai si iad?
Daca credeti in Dumnezeu faceti voia Sa,nu voia mamonei cititi si documentati-va cititi despre Parintele Arsenie Boca si alti Sfinti daca intr-adevar credeti in Dumnezeu, duceti-va cat mai des la Biserica, nu amanati Spovedania, Impartadania si dusul la Biserica la batranete, ca oricum mult numai este, stiu vor fi pareri pro si contra.
Daca si Mass-media si-a dat seama de acest lucru ca dupa 26 ani au inceput sa dea la tv multe despre Parintele Arsenie Boca care a fost Omul Lui Dumnezeu ca sa ne indrepte pe Calea cea Dreapta ca ne-am facut foarte rai
Ne-am legat de partea materiala si am uitat de partea sufleteasca ca si sufletul trebuie hranit si asta numai prin fapte bune,rugaciune din suflet,nu cu mandrie,post,milostenie etc
FARA BISERICA NU EXISTA MANTUIRE
NU VA LUATI DUPA ALTII,DUSMANII MANTUIRII NOASTRE SUNT LUMEA(adica gura lumii,ca ascultam mai mult de lume decat de Dumnezeu),trupul si cel viclean ca sa ii pronunt numele ca nu e bine nici sa-l pomenim prea des dar nici sa-l ignoram ca se poate supara
Aveti drum in Hunedoara,duceti-va la Mormantul sau cel Sfant de la Prislop sau chiar daca nu aveti si duceti-va si Biserica Sfantul Nicolae din sat Draganescu, comuna Mihailesti, Judetul Giurgiu si vedeti picturile sale profetice cu Har de la Dumnezeu
Cronologia mea de pe facebook e casa voastra MARIUS CATALIN MACOVEI
NUMAI DAU ADD DAR VA PUTETI ABONA, COMENTA, DA SHARE SI SCRIE PE PRIVAT, SUNT CUTARE DE PE TPU
v-am lasat INVATATI DIN GRESELILE ALTORA NU ASTEPTATI SA PATITI LA FEL
O zi binecuvantata si sper ca Dumnezeu sa ne lumineze mintile la toate Creatiile Sale pana nu e prea tarziu
Amin!

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

De ce nu ar fi?
Cafeaua e pentru toată lumea.

| EduardEDU2442 explică:

ADica, pot sa beau sa pot sa slabesc?
Dauneaza cumva?