| Anonim261843 a întrebat:

Cam cat costa lentilele unei perechi de ochelari de distanta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Preturile difera in functie de dioptrii, de rame, de tratamentele aplicate lentilei. Un pret minim ar fi de 70 de lei pe lentila (140 perechea), un 50-100 lei ramele si 30-50 lei montajul. Preturile pot urca insa si catre cateva mii de lei. Uneori gasesti pe internet promotii sau vouchere (pe fungroup de exemplu) si ai posibilittea de a cumpara o pereche de ochelari cu 100-150 de lei.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In functie de dioptrii, de forma ramei si de materialul din care sunt facute lentilele, preturile difera. Nimeni nu-ti poate da un pret exact fara sa stie toate cele 3 componente care trebuiesc stiute cand faci ochelarii.
Apoi, preturile difera de la un magazin la altul, unele sunt foarte scumpe, altele au preturi mai mici. Mergi cu prescriptia medicala la mai multe centre si spune-le ce vrei si ei iti fac o calculatie de pret, conform listei lor de preturi.

| Anonim261843 explică:

As vrea sa stiu cu aproximatie