| anu_7936 a întrebat:

Cam ce ceaiuri sa folosesc ca sa imi creasca mai repede parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HappyCandy a răspuns:

Incearca cu ceai de musetel, ulei de ricin sau masline el de pune la radacini si putin se lasa dar sa nu faci cu ceai de musetel multe ori pe saptamana caci parul o sa fie mai deschis.
dar exista si alte metode:
Incepe prin a bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf. Va stimula cresterea parului. Deconctul din radacina de brusture este de asemenea util, se aplica dupa spalare, masand bine scalpul. Daca nu iti place cum miroase inlocuieste-l cu ulei de nuca de cocos. Lasa-l sa se absoarba in pielea capului si ajuta-l folosind un prosop cald pe care sa il tii pe cap cel putin o ora.

Infuzia din coaja de lamaie are efect revitalizant si da parului stralucire. Taie marunt cojile de la 500 g lamai, pune-le intr-un vas si toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita. Astupa vasul si lasa-l sa stea circa 3 ore, dupa care iti poti clati parul proaspat spalat.

Ar fi bine sa aplici o masca hranitoare macar de doua ori pe luna ca sa ai un par lung si sanatos.

Pentru ca parul tau sa capete stralucirea pe care ti-o doresti, spala-ti parul cu ceai de plante cel putin o data pe saptamana.

Atunci cand ai mai mult timp la dispozitie, stoarce o mana de agrise intr-o ceasca de lapte si lasa-le sa se mixeze timp de 2 ore, dupa care aplica pe par.

Iti poti face si un amestec de ou cu ulei de ricin. Aceasta masca este foarte eficienta, mai ales cand o lasi sa actioneze aproximativ 40 de minute. Ajuta la cresterea parului si la indesirea lui.
Si nu uita tot timpul dupa baie (socotind parul ) stropeste parul cu apa rece.Iti urez mult succes si un par frumos.

2 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Nu exista...nimic nu iti poate face sa creasca mai repede poarul.Pentru itarirea lui foloseste ulei de ricin dar pentru. crestere nu exista.

| brokenkid a răspuns:

Nu exista ceaiuri speciale, incarca sa faci la par insomnie cu musetel, dar cea mai buna metoda este sa cumperi spray cu KERATINA de la gerovital, sau keratina spray pentru par{nu conteaza firma} sunt baiat dar crede-ma stiu, sunt innebunit dupa igienalaughing si dupa ingrijirea parului {sunt gen emo hayr style}