| Derye a întrebat:

Cam de cate ori ar fi indicat sa ma spal pe fata?
Si cum ar trebui sa ma spal pe fata, astfel incat sa am un ten curat, fara microbi.
Dar pe maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Dermatologii recomanda sa ne spalam pe fata cu produse de ingrijire/curatare fix de 2 ori pe zi (dimineata si seara), nici mai mult, nici mai putin. Daca ne spalam pe fata de mai multe ori pe zi - nu e bine deloc, din contra! Iar pe maini este bine sa ne spalam, de cate ori este nevoie, dar nu cu un sapun care usuca excesiv pielea. Bafta! peace signwinking

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Derye!, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! peace signwinking

| Alexa_3478 a răspuns:

Pe fata eu zic ca dimineata si seara este de ajuns!
Pe maini de cat mai multe ori, nu este un numar fix deoarece trebuie sa te speli dupa ce pui mana pe un animal, cand te murdaresti, dupa ce foloseste WC-ul, etc...

Daca ti. a placut raspunsul meu,

Rasplateste.ma cu o fundita sau un folositor!winking :*

| andrei a răspuns:

De 2 ori pe zi, 3

| YoppKidde a răspuns:

3-4 ori pe zi happy dar nu te spala deloc daca vrei sa ai un ten fara microbi jegul omora microbirolling on the floor)))

| justFORone a răspuns:

Pe fata de 2-3 ori
iar pe maine de cate ori e necesar, poti sa te speli si de 100 de ori pe ziwinking