| Paix a întrebat:

Cam de la ce varsta e recomandat sa te apuci de un sport de contact (bataie), gen : box, kick-box, mma, ufc etc?
Si pana la ce varsta poti practica un sport de genu, ( celor enumerate mai sus ).?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 4l3xu7zu a răspuns:

E bine sa incepti si de la 7 ani incolo in mare parte de karate de 7 ani de box 12+ ani pentru ca te dezvolti de la varsta mica si cu timpul zic eu prinzi mai repede si varsta poate sa fie pana pe la 25 de ani zic eu thinking ca dupa ar fi ciudat la 30 de ani sa mai practici asa ceva. doar boxul de la 30+ te mai poti tine de el