| Paix a întrebat:

Cam la ce varsta cel tarziu te poti apuca de kick-box, box., MMA.
Ca sport de perfomata, dar la ce varsta cel tarziu te poti apuca ( ca perfomnata )

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Orice sport de performanta ideal este sa il incepi cat mai devreme posibil. Insa nu exista o regula care sa spuna ca daca ai trecut de varsta X nu mai ai nici o sansa sa faci performanta.

Apuca-te de sportul asta daca iti place si fa-l de placere nu cu performanta in gand, daca ai talent si faci de placere in timp o sa vina si performanta.

| SiLaS a răspuns:

Pentru performanta del mult 15-17 ani! Pentru placere maxim 26 laughing

| Paix explică (pentru SiLaS):

Am 17 ani si sunt la box de un an, si ma bate gandu sa ma duc la kick-box ce spui sa raman la box sau nu-i traziu sa ma duc la kick-box ( ca perfomnata ) chiar daca abar n-am sa dau cu picioru?

| SiLaS a răspuns (pentru Paix):

Daca vrei performanta pentru kick-box eu zic sa te apuci de acum! La kick-box trebuie sa te formezi mai din timp deoarece stilul de lupta este mai complex si necesita mult antrenament! Pe cand la o varsta mai mare e mai greu sa trec de la un stil de lupta la altul!

| Paix explică:

Pai nu ma refer la o varsta fixa, ci la o varta recomandabila, dar cel mai tarzie posibila. De exemplu de gimnastica cam pana in 12 cel tarziu il poti incepe.