| Anonim9118 a întrebat:

Cancerul este o boală ce se poate trata /opera /ține sub control cu medicamente dacă ai o formă de cancer cât trăiești? Poți ajunge la 80-85 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sunt rare cazurile in care prinzi 80, bunica mea a dus cancerul pe picioare dupa operatia la san cam 15 ani de zile cu pastile, a fost o femeie foarte puternica cu toate astea organismul imbatraneste si devine slab in fata bolii, nu a prins 75.

| Anonim9118 explică (pentru MarianWLF):

Îmi pare RAU pentru bunica ta Dumnezeu să o ierte și să o odihnească în pace amin! crying crying(

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de tipul de cancer si de ce stadiu este descoperit si tratat/operat, fiindca cancerul este ca si o condamnare la moarte in majoritatea cazurilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da sunt cazuri de cancer care se tratează

| dullcat a răspuns:

Unele tipuri de cancer pot fi tratate daca sunt depistate in prima faza.Altele, din nefericire, nu.