| Antonimu a întrebat:

Cand fumez ametesc. Dar de ce oare?!
Voua vi se intampla chestia asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ametesti din cauza ca fumezi de putin timp, cu pauza prea lungi, si poate prea mult.

27 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca ar trebui sa renunti la fumat daca iti face rau, probabil nici nu te alimentezi cum trebuie.

| AvalohAlyn a răspuns:

Concluzia:nu mai fuma! Plamanii tai nu reactioneaza bine la fum.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Renunta la tigari in primul rand distruge sanatatea 2 niste banii aruncati in vant sanatatea e cea mai de pretwinking dale-ncolo de tigari

| eni a răspuns:

Lasa-te de fumat! E grav...Sunt bani aruncati pe fereastra.

| sorin a răspuns:

Doar daca te-ai apucat de putina vreme de fumat sau din cauza ca nu mananci.

| annda a răspuns:

Deoarece tragi in tine. Patesc si eu dupa vreo pauza de tigari si la prima tigara ametesc putin, dar imi revin.

| Eღilia62 a răspuns:

Pentru ca nu fumezi constant.Da si mie mi se intampla.Mai mult de 3 sferturi de tigara nu pot fuma.Solutia:ori te apuci de ele, ori le lasi.

| pam_pam a răspuns:

Pai cred ca tuturor ni se intampla. (fumatorilor) Si eu patesc. si cand incep sa am ameteli, trec de la vogue mentolat la vogue exotic si invers si trecelaughing Poate e vorba de autosugestie dar merge la mine.

| danutza a răspuns:

Nu iti fac bine ...scapa de ele si asa se scumpesc cu 4 %laughing

| adinescu a răspuns:

Depinde c fumezibig grin

| Cryssy a răspuns:

Mai bine nu mai fuma.winking

Si app.eu nu fumez happy, nu am nevoie sa imi scurtez viata.

| DMV a răspuns:

Doar ametesti? Nu iei de unde trebuie. laughing

| Antonimu explică:

1 an si ceva... dar cu pauze luuuungi big grin

| Antonimu explică:

Mallboro filter plus big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca tragi in plamani si nu esti obisnuita.Lasa-le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alunu, stiu cati ani ai si de cat timp fumezi? Mie mi s-a intamplat doar la inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mai bine un kent 1...are mai putin "fum".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla, insa numai daca fumez pe stomacul gol. Daca iti fac prea mult rau si ametesti prea des, mai bine nu mai fuma. Mai ales daca zici ca faci pauze lungi, inseamna ca nu a ajuns inca la stadiul de dependenta. Probabil fumezi la o cafea sau cand esti cu alti fumatori, "socially" cum s-ar spune big grin. Din cate trag concluzia, daca ai vrea, inca nu e prea tarziu sa te oprestiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu fumezi prea deshappydaca ar fi zilnic sa tragi o tigara nu ai mai ameti deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, eu de obicei fumez kent 8, 4 sau Vogue mentolat sau Virginia mentolat, dar azi am fumat Winston blue si m-a luat ameteala si durerea de cap, dar e prima data si e si probabil de asta...si nici nu fumez prea des, 1 tigara 2 la vreo 2 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ametesc cand fumez...si fumez de aproape un an de zile dar fumez foarte putin. aprox. 6-7 tigari pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fumez zilnic dar ma ia ameteala daca schimb tigarile.Eu fumez Dunhill Albastru si din astea facute de minewinking Cele facute de mine sunt mai bune ca stiu ce tutun sa pun in ele si pun ce aroma vreau ( daca vreau )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fumez de vreun an si le-am lasat pana acum o saptamana...
dar saptamana asta am fumat 2 pachete si inca ametesc. nu fac pauze prea lungi thinking

| RoByTzU_3995 a răspuns:

Ba trage mult in tine pana te obisnuiesti si fumeaza kent 8winking ca e tare si te inveti asa fac si euhee hee

| NascaTudor a răspuns:

Si eu am problema asta si fumez de mult timp intodeauna mi se intampla nu fac pauze oare ca le trag repede?

| tatarradu a răspuns:

Inca nu te-ai obisnuit, si eu am patit la fel, dar dupa 3-4 zile deja eram obisnuit cu ele big grin