| OnutAlin a întrebat:

Cand ma pun sa dorm, dorm doar doua sau trei ore si din cauza ca transpir foarte tare nu mai pot dormi. atunci cand sunt obosit foarte tare pot dormi mai mult de 7 - 8 ore si nu mai transpir asa tare sau nu stiu eu ca dorm prea profund, ce se intampla cu mine oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicu_Dontu_1969 a răspuns:

Transpiratul sigur vine de la faptul ca in subconstientul tau stresul este cel care provoaca stari de neliniste chiar daca nu iti amintesti sa ai vreun cosmar, creierul tau este activ nonstop, si probabil stresul din timpul zilei se manifesta in timpul noptii ai zis ca atunci cand esti obosit, ca sa fii obosit presupune stres fizic sau psihic deci incearca sa te relaxezi

| OnutAlin explică (pentru Nicu_Dontu_1969):

Raspuns corect! multumesc

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Cauze posibile: hipoglicemia, dereglari hormonale, anumite medicamente, infectii, hiperhidroza idiopatica (ultima este doar un nume pentru ceva ce nu intelegem, cei afectati transpira pur si simplu).

| raresandrey a răspuns:

Daca transpiri în timpul nopții, și în cursul zilei obosești foarte repede eu spun că ar putea fi de la plămâni, poate fi o pleurezie, foarte nasol, mai bine ai merge să faci o radiografie.