| Etro a întrebat:

Care alimente nu îngrașă chiar dacă sunt consumate în cantități mari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Salata verde. Poti manca un pogon.

| Adry05 a răspuns:

Cam orice legumă. Mă îndoiesc că mănânci la nivelu să te îngrașe legumele.

| RAY a răspuns:

Legumele,poti consuma fara limita
varza,morcovi,gogosari,patrunjel, mere, capsuni, prune, castraveti, lubenita, pepene, portocale, mandarine, rosi

legumele nu pot ingrasa pentru ca au nevoie de digestie iar fructele majoritatea nu

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E știu că absolut tot ce mănânci în exces, îngrașă. happy
Dacă vrei să ții o dietă, atunci mănânci moderat. Poți mânca câte puțin din fiecare, dar să nu depășești numărul caloriilor recomandate in curele de slăbire.
Apa e singura care nu îngrașă, poți să bei cât de multă vrei. Faci doar burtică.winking

| Sn4k3 a răspuns:

Cele cu calorii putine.

| JicaContra a răspuns:

Legumele, DAR, spre deosebire de celelalte raspunsuri, iti spun ca NU leguminoasele
deci salata, ceapa, gogosari, patrunjel, morcovi, etc.
NU fasole, orez, mai ales cartofi prajiti

in plus fructe, insa nu toate, de exemplu am auzit ca bananele sunt bune, dar in cantitati mari pot sa te ingrasi de la ele

| Panamax a răspuns:

Ardeiul usturat.

| Yurisa a răspuns:

Apa laughing

| Dana1999 a răspuns:

Alimentele cu indice glicemic mic NU îngrașă!