| nexus1 a întrebat:

Care credeti ca este greutatea potrivita pentru o fata de 1.65 inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

50-53 kg

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai!
Greutatea ideală trebuie CORELATĂ cu vârsta şi înălţimea.

Eventual, să-ţi introduci datele la linkul următor şi vei vedea ce greutate ideală ar trebui să ai :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| NeymarJr11 a răspuns:

50 kg

| Anca2999 a răspuns:

Maxim 60 kg minim 55

| AlessandraCoco a răspuns:

Cam 55-57 de kg. De exemplu eu am 1.67 si 55 kg

| trisha88 a răspuns:

Cred ca greutatea potrivita la inaltimea de 1.65 este de 60 -65 de kg dar depinde si de cum esti proportionata.Eu am 1.56 si 55 de kg si nu sunt grasa.

| Neluuu a răspuns:

La barbati 1, 70=70 kg.La femei se scade 10 kg, adica 1, 65 =55 kg

| RaulStefan1 a răspuns:

55 de kgbig grin

| AkyXd a răspuns:

48-47 kg. Fundaa?:3

| alexandruduca a răspuns:

Minim 100 maxim 200 funda big grin