| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai tarzie varsta la care vi-ati pus aparat dentar? Presupun ca nu e caraghios(poate putin) sa imi pun aparat la 22 de ani?

Nu-mi sunt strambi dintii, dar nici perfecti. Sunt alte modalitati de a-i indrepta la perfectie fara aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| uka08 a răspuns:

Buna!
Parerea mea niciodata nu e prea tarziu, stiu un caz la 28 de ani si-a pus si dupa 2 ani de purtare are niste dinti superbi
Eu am aparat dentar de 2 ani si 4 luni urmeaza in august probabil sa il dau jos si l-am pus la 18 ani si pot spune ca a facut minuni chiar in primele 6 luni.
Succes daca e sa iti pui, o sa ai nevoie mai ales pana te acomodezi cu el
hehe

6 răspunsuri:
| al9264 a răspuns:

Eu am purtat aparat dentar la 11 ani.

| Marwell a răspuns:

Eu mi-am pus la 23 happy

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru Marwell):

Dragut,esti multumit?

| Marwell a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

Foarte multumit, mi sau intreptat mult dintii, nu regret nici banii dati happy

| Blaise a răspuns:

Eu zic sa-ți pui nu e prea târziu eu spre ex am 13 ani si port aparat dentar 1an dar tu ca ești mai "bătrân" o sa-l porți doi ani sau mai puțin... Nu e o rusine te obisnuiesti cu el...(eu zic sa-ți pui daca-ți permiti )