| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta intre Hepatita A, B si C din punct de vedere al:
1. Manifestarilor
2. Modul de infectare
3. Modul de tratare

Si daca mai sunt alte diferente importante care nu tin de cele specificate mai sus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Ai pus o intrebare de genul: "Cum tratez o boala incurabila?"

Sunt diferente intre ele, mult de comentat la ele, articole intregi.
Mai bine spune de ce tip de hepatita esti interesat/a si ce anume vrei in a cunoaste.

Sanatate!

| NoTimeToWaste a răspuns:

Modul de tratare ma interesa in cazul celor tratabile, stiu ca o parte din ele sunt tratabile. Nu ma intereseaza una anume. Ma intereseaza sa stiu in mare care este diferenta intre ele si care este tratabila, si cum se manifesta fiecare