| Bubuletu a întrebat:

Care e greutatea normala pentru 1.52?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Fata pana in 45-47 kg, ideal ar fi 42-43, ca baiat pana in 52, ideal 47. Cheers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La băieţi e indicat aşa, ai 1, 52; v-a trebui să ai 52 de kg. La fete în schimb cu 10 kg mai puţin; ai 1, 52 v-a trebui să ai 42 kg.

| SirGeo a răspuns (pentru anonim_4396):

52 de kg la 1, 52 tu nu esti in toate mintile asta inseamna obez eu am 1, 70 si am 53 kg is perfect

| anonim_4396 a răspuns (pentru SirGeo):

Cele 52 de kg nu înseamnă nu numai grăsime, ci masă musculară.

Uite aşa spune un nutriţionist:
https://www.facebook.com/drlaslauandrei?ref=ts&fref=ts

El are 1, 80 şi 80 kg, dar mai mult masă musculară. Arată bine, nu?

| 000MadMAX000 a răspuns:

50kg cu tot cu televizor in brate.smug

| SirGeo a răspuns:

35-40 kg

| LittleLuciane a răspuns (pentru SirGeo):

Cum 35 ca e prea slaba dupa aia laughing)

| beautifullie a răspuns:

Fata/baiat? varsta? depinde

| Bubuletu explică:

....eu am 32...

| LittleLuciane a răspuns:

| tudo393 a răspuns:

40 kg

| Ioana300 a răspuns:

Pai ar fi normal peste 40 de kg intre 40-45

| ᶠᶸᶜᵏᵧₒᵤ a răspuns:

42 de kg.

| membruanonim a răspuns:

Normal 52 kg daca ai avea 1.60 ar fi 60 asta-i normal eu am 1.70 si 85kg si is sanatos