| Iulian3038 a întrebat:

Care e mai daunatoare tigara normala, electronica sau modul? Nu-mi placea tigara deloc dar prietenii mei fumau toti si la inceput am tras 1 fum 2 3 imi lasau jumate imi mai dadeau cate una si m-am apucat de fumat, nu pot sa ma las, as vrea electronica sau mod par mai putin daunatoare sa imi spuna cineva care stie cu adevarat, dau funda! Fumez in jur de 5 tigari pe zi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai daunatoare este desigur, tigara normala. Restul sunt mai putin daunatoare, adica e ca si cum te-ai arunca in cap de la etajul 6, nu de la etajul 10.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tigarea cu tutun (toate-s normale sau anormale - cum vrei sa le iei) are si gudron si nicotina. Lichidul din tigarea electronica n-are gudron si mai nou este si lichid fara nicotina. Concluzia: tigarea cu tutun este mai periculoasa!

| cristimihailov a răspuns:

Ambele sunt la fel de daunatoare. Nu exista otrava mai puternica sau mai slaba in acest caz.

Ambele duc la moarte prematura.

In timp ce despre tigarea obisnuita se stie, despre cea electronica se cunoaste mai putin.

Dar... nu uita ca zeama aia care o inhalezi contine substante cu care corpul nu stie ce sa faca: resturi de sinteza, arome de sinteza, etc. In plus nu s-au facut studii la incalzirea pana la punctul de fierbere a acestor substante si cum se combina la temperatura.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Toate sunt daunatoare. Cea mai daunatoare este tigara normala.

| AmazingONEx a răspuns:

Spune-mi si mie, CU CE TE AJUTA TIGARILE ACELEA, serios?
iti spun eu, CU NIMIC.

| banud a răspuns:

Frate lasate iti strici sanatatea si bani acum nu ai probleme cu bani da peste vo cativa ani vei avea o familie vei avea copii si bani ce poti sa ii dai pe paine la copii ii dai pe tigari si cu ce te-ai ales. Cu sanatatea data peste cap poti face cancer doamne fereste si dela electronica sau dela modul poti face e tot pe baza de nicotina lasate frate cat.mai poti!

| percutor a răspuns:

Daca fumezi 5 tigari pe zi iti trebuie vointa. Altii fumau 2 pachete si s-au lasat. Nu realizezi nimic fara sa strangi din dinti

| percutor a răspuns:

Sunt oameni care au renuntat de la 3 pachete zilnic. De vointa ai nevoie nu de alte tigari!