| Cata7hDr a întrebat:

Care este cea mai usoara si cea mai sigura metoda de a scapa de cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ceryo a răspuns:

catalin depinde acum de persoane, incearca sa obtii o trimitere de la medicul de familie catre un dermatolog si te v-a rezolva. S-au spalate dimineata foarte bine pe fata, si fa-ti din cand in cand cate o masca sadpoti sa faci rost de anumite creme de la farmacie)
, din cauza ca pe fata se formeaza cojii de piele moarta ce acopera porii, niste orificii ale pielei ce secreta uleiul natural al acesteia si daca nu este data jos se acumuleaza sub aceasta si se formeaza cosuri ( si cand te speli da si cu sapun pe fata )happy daca nu functioneaza in cateva saptamani fa o vizita la dermatolog

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Te speli.
De ce toți întrebați ce sa faceți după ce aveți deja coșuri? N-ar fi mai simplu să faceți ceva pentru a preveni apariția lor?

| Seyko a răspuns:

Gaseste si tu pe cineva si "racoreste-te" daca intelegi ce zic... o sa scapi 100% de cosuri.

| badboybitter a răspuns:

Unii foloseau spirt.

| Kleoo a răspuns:

Nu minca deloc dulce!

| larisa523 a răspuns:

Demachiaza-te dimineata si seara si va functiona mai ales daca ai tenul gras trebuie neaparat sa te demachiezi dimineata si seara.
La mine a cam functionat si nu mai am cosuri dar sigur ca sunt mai multe metode dar asta e metoda mea. Bafta!