| laura_2327 a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a scapa de cosuri?

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

La farmacie gasesti Zineryt, este foarte bun si are rezultate foarte bune, daca nici asa nu trece, atunci o vizita la medicul dermatolog, care va prescrie un tratament corespunzator tipul tau de ten.

| Vizitiul a răspuns:

Eram la fel de stresat din cauza cosurilor, nu te mai da cu absolut nimic, spala bine fata cu apa atat dimineata cat si seara. Baftawinking

| Paris a răspuns:

Pisoias, cum sa iti stergi fata cu spirt? ai innebunit? o nenorocesti de tot, saracuta de ea. Laura, eu iti recomand asa: retin-a (care este foarte puternic, ti se va descuama pielea si este foarte pretentios la aplicare. Adica va trebui sa iti cureti fata dupa care sa astepti o jumatate de ora, aplici retin, apoi mai astepti inca o jumat de ora si aplici crema hidratanta daca ai fata f uscata) isotrexin, skinoren, advantan milk. Zynerit nu e tocmai grozav dar este oarecum bun. Oricum, solutia cea mai bun este sa mergi la dermatolog daca problemele sunt grave, daca nu, stii tu, se mai spune ca ar mai fi o metoda... laughing

| pisoias29 a răspuns:

Hmm...si eu am probleme cu, cosurile si imi sterg fata de vreo 3 ori pe zi cu spirt big grin...si usuca foarte repede cosurile...nu stiu daca este sanatos, dar functioneazawinking

| pisoias29 a răspuns:

Hmm paris...nu stiu eu folosesc metoda asta de vreun an si sincer nu am probleme cu tenul... daca nu va place spirtul...mai erau niste solutii astringente, daca nu ma insel si nu este mare diferenta intre aceste solutii si spirt...pana si culoarea este aceeasi, doar mirosul difera happy

| TheAngel_1502 a răspuns:

Paris...da si mama imi spune mereu ca cea mai usoara metoda de a scapa de cosuri estea cea la care te gandesti si turolling on the floor si pe care nu ai precizat-o dar se subintelegehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auto-vaccin la Inst Cantacuzino, sau la plafar este o crema de galbenele speciala pentru cosuri, am auzit ca este foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit