| Effyyyy a întrebat:

Care este cel mai bun fruct impotriva racelii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madalichka a răspuns:

Stiu ca citricele sunt bune (mandarina, portocala, grepfruit, lamaie, pomelo), dar stiu ca si kiwi mai e foarte bun pentru raceala.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Portocala

| mdany a răspuns:

Buna.Lamaia.

| Violent a răspuns:

Fă-ţi proviziile de usturoi, praz şi ceapă. Deşi sunt cam urât mirositoare, aceste alimente sunt de un real folos în lupta împotriva răcelii. Sper ca ti-am fost de folos.

| push2gl a răspuns:

Incearca kiwi

| refugiuDD a răspuns:

Fructele cu continut crescut de vitamina C, cum sunt citricele ( lamaia, portocala, clementine, etc) dar si mai bune sunt fructele de macese, aceste contin cea mai mare cantitate de vit C.sanatate

| deleuandrei a răspuns:

Fruct? nu cunosc, insa stiu o leguma "ceapa" big grin

| deathproof a răspuns:

Citricele in general, insa si legumele.

| misucatinas a răspuns:

Lamaia fara discutii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamaia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice fruct.Pentru ca fructele au foarte multe vitamine.

| Torah a răspuns:

2 kg de seminte de floarea soarelui ( se consuma in decursul unei saptamani. sigur cand le termini pe toate nu mai esti racita...sau poti sa le dai pe o ceapa )

| ByZaR a răspuns:

Lamaia, nuca