| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cauzele transpiratiei faciale excesive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Raceala.Ai febra.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Daca asa era stiam deja. te rog sa te abti ca te depaseste

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai nepoate, daca nu iti placea raspunsul meu puteai sa te abtii tu de la acest comentariu.Ti-am dat o parere. Daca nu iti convine tai-o la medic. Oricum nu te faci bine cu intrebari pe TPU.

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns (pentru darrio2007):

Foarte tare, dupa ce e prost mai face si impresie

| darrio2007 a răspuns (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Asa e.Se vede din poza.

| anonim_4396 explică (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Nu stiu care e prost. astea sunt raspunsurile la care ma asteptam:
Medical causes of excessive sweating include:

Diabetes
Endocarditis
Fever of undetermined cause
Generalized anxiety disorder
Heart attack
HIV/AIDS
Hyperhidrosis (excessive sweating)
Hyperthyroidism (overactive thyroid)
Leukemia
Medications, such as some beta blockers and tricyclic antidepressants
Menopause
Non-Hodgkin's lymphoma
Obesity
Stress
Tuberculosis

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da. iti multumesc pentru informatia pretioasa nu stiam ca am febra. daca erai avizat asa raspundeai:
Medical causes of excessive sweating include:

Diabetes
Endocarditis
Fever of undetermined cause
Generalized anxiety disorder
Heart attack
HIV/AIDS
Hyperhidrosis (excessive sweating)
Hyperthyroidism (overactive thyroid)
Leukemia
Medications, such as some beta blockers and tricyclic antidepressants
Menopause
Non-Hodgkin's lymphoma
Obesity
Stress
Tuberculosis

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ca esti tare! Ai demonstrat ca nu esti cum a zis Prince.Si atunci de ce ne mai intrebi pe noi? Bravo tie ca ai gasit.Si in engleza si copy/paste.

| MrEvil89 a răspuns:

Daca ai facut efort intens se deschid porii de pe o suprafata cat mai mare a pielii inclusiv fata.

| detty24 a răspuns:

Poate fi si stresul...

| Puficilika a răspuns:

Din cauza febrei.

| Mary99 a răspuns:

Pai am un coleg in clasa care mereu pute si la m intrebat de ce nu se spala si el mi a zis ca se spala dar mereu noaptea transpira poate ca are asm
Daca ai asm cred ca asta este cauza nu stiu sigur