| PrivateName a întrebat:

Care sunt cele mai bune lentile pentru ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Cele mai recomandabile sunt cele heliomatice[care se inchid la culoare in functie de luminozitatea mediului ambient]. cele mai bune dpv calitativ sunt cele fabricate de zeiss. cele mai practice si rezistente sunt alea de plastic.Alegere placuta rolling on the floor

| xt9000 a răspuns:

Daca e vorba de cei de cedere, fa-ti controlu si da fie de plastic nu de sticla.chiardaca sunt mai scumpe nu se sparg, ochelari mei au cazut si pe beton, parchet si gresie si nu sau spart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu am o pereche de la Zeiss, care se inchid(in culoarea gri) cand e soare pentru a imi proteja ochi.Acestia mi-au spus ca sunt cei mai buni, dar sunt si putin mai scumpi. Sper sa te fii ajutat!