| Chox a întrebat:

Lentile de contact cu dioptrii sau ochelari? :-s

Răspuns Câştigător
| NewSummer2013 a răspuns:

Ambele.

Lentile de contact pentru scoala si pentru cand mergi pe oras,

Iar ochelari cand esti seara acasa (deoarece lentilele se scot seara, ele pot fii purtate maxim 12 ore pe zi)

O da! Si ochelari si la orele de sport.
Fiindca atunci cand porti lentile nu prea poti sa te zbengui chiar in toate partile, deoarece iti cad. happy

E foarte fain sa porti lentile love struck Mie imi plac si pentru ca poti sa-ti iei si colorate (+ dioptrii) si arata super!

Dar la fel e faza si cu ochelarii! Daca iti gasesti rama potrivita arati splendid. happy

In concluzie: ambele( atat d. p. d. v. al frumusetii/modei, cat si a vederii/sanatatii ochilor.)

Eu am si siwinking
E foarte super! Te sfatuiesc sa faci la fel happy

6 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Lentilele de contact sunt mai neplacut de pus, dar au avantaje:iti poti schimba culoarea ochilor si nu trebuie sa ai atata grija de ele, ca pentru ochelari. le poti purta oriunde(mai ales cand faci sport sau esti in apa), iar lumea nu te "exclude"(stiu multe cazuri in care copiii sunt exclusi pe nedrept datorita faptului ca poarta ochelari).

Răspuns utilizator avertizat
| misu a răspuns:

Vezi daca suporti lentilele de contact.mergi mai bine. pe ochelari ca nu este nici o rusine

| ruxi a răspuns:

Eu zic ca lentilele de contact sunt mai frumoase dar nu mai bune pentru ca lentilele trebuie sa le dai jos seara sa pui mana pe ele si cate o data mai cad, ochelarii [parerea mea] ca sunt mai buni happy

Răspuns utilizator avertizat
| RodicaBinar a răspuns:

Lentile. Vezi că sunt şi lentile care se poartă zi şi noapte http://www.optiness.ro/categorie/lentile-de-contact-zi-noapte

Adică, 30 de zile n-ai treabă cu ele. Doar mai pui nişte picături. Sunt super moi, nu irită, nu zgârie. Doar să îngrijeşti cum trebuie. Să hidratezi. Şi, dacă alegi alte tipuri de lentile, să le scoţi noaptea şi să le ţii în soluţie.