| ralucaralu a întrebat:

Care sunt cele mai bune specialitati la medicina si care sunt cel mai bine platite? In afara de chirurgie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Cele de care pacientii se lovesc cel mai des.Se castiga bine in pediatrie(orice mama care vine la medic ii da bani ca sa-i faca copilul bine cat mai repede),oncologie(oamenii te platesc pentru ca vor sa le mai oferi cateva luni de viata),ginecologie,oricum in toate ramurile ti se dau bani.

Daca tu vrei sa dai la medicina pentru bani... sfatul meu este sa te mai gandesti pentru ca viata omului nu este o afacere si tu ca si medic va trebui sa ii privesti si sa ii tratezi pe tot in mod egal, fie ca sunt gunoieri, fie ca sunt directori.Medicina se face pentru oameni!

| MMihai a răspuns:

Neurochirurgia!
Medic chirurg pediatru, medic chirurg specializat pe nașteri! Medic chirurg specializat pe transplant de organe, șamd!

| FallenRichard a răspuns:

Medicul legal,si eu vreau sa dau la medicina, poate schimbam ceva pareri, bafta in cariera!

| Ychtiandro a răspuns:

Ginecologie, Geriatrie, Medicina de urgenta (salariu moderat + spor 100%).