| Demeister a întrebat:

Care sunt cele mai stresante specialități medicale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BaeUnicorn a răspuns:

După parerea mea este chirurgia si neurologia.Chirurgia deoarece viața oamenilor de afla in mâinile tale, iar neurologia pentru ca ai de a face cu oameni nebuni.Asta depinde si de personalitatea ta, ce poți suporta si ce nu.

| Demeister explică (pentru BaeUnicorn):

Păi şi la psihiatrie ai de a face cu oameni nebuni!

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Neurologie?

| hasiuc a răspuns:

Daca o faci din placere niciuna nu e stresanta. Mie imi place ortopedia si nu as putea face Chirurgie Generala nu ma vad cu degetu in cour la pacient si dupa aia mancand o saorma dar tanjesc dupa esofagoplastii, ulcere, transplanturi, reconstructii. Toate au parti frumoase si bune. O fi stres prima luna dupa aia tenveti! si o faci pentru ca trebuie facuta. Nu merge cu stres. Din pacate nu ai de la cine invata lucrurile astea...

| BaeUnicorn a răspuns:

Ai dreptate, neurologia si psihiatria par a fii la fel, doar ca la neurolgie sunt mai putine sanse sa te vindeci, deoarece este ceva gresit la creierul tau.In timp ce la psihiatrie, se duc, de obicei, oamenii care se afla in depresie sau au alte prombeleme de personalitate.