| CristinaSNC a întrebat:

Cat ar costa sa faci o radiografie la coloana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu stiu ca aceasta investigatie imagistica este gratuita cu bilet de la medicul de familie si daca gasesti fonduri pe undeva.
Altfel, cam toate investigatiile de acest gen sunt 100-130 lei.

| Rakanishuu a răspuns:

Conform https://www.sanador.ro/radiologie-imagistica-medicala/ :
Examen radiologic coloana vertebrala cervicala (fata si profil) 110.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala cervicala (fata, profil, oblic) 130.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala cervicala fata / profil 60.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala cervico-dorso-lombara 140.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala lombara (fata / profil) 65.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala lombara (fata si profil) 100.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala toracala (fata / profil) 65.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala toracala (fata si profil) 100.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala toraco-lombo-sacrata (fata / profil) 100.00 lei
Examen radiologic coloana vertebrala toraco-lombo-sacrata (fata si profil) 110.00 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 1milion si 2 milioane

| SimonaSimona01 a răspuns:

O radiografie la coloana ar fi intre 200-300 de lei.Acum depinde de spital, medic etc.