| Denysa-Myhaela a întrebat:

Cat costa o plomba de pus? stiu ca la privat e scump dar la stat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

Eu fac o plomba cu 60 lei pe o suprafata, 70 lei pe 2 suprafete, 80 lei 3 suprafete pentru dintii din spate (molari si premolari), 40 lei o suprafata, 50 lei 2 suprafete, 60 lei 3 suprafete pentru dintii din fata... daca ai dat 200 lei pe o plomba posibil ca ti-a scos nervul si a facut tratament de canal, plomba de canal e scumpa ...scosul de nerv 60 lei, plomba de canal 40 lei, respectiv plomba definitiva de coroana in functie de asezarea dintelui si de reconstructia peretilor pierduti... din pacate astea sunt preturile... si la cabinetele de stat e la fel... din cate stiu eu...

| ellene a răspuns:

Nu stiu unde ati dat voi 200 lei dar eu am dat 50 lei la privat.la stat costa 40 lei. dar e de mantuiala.si vad ca tine... o am de 1 an jumatate si nu-mi face probleme

| littlesunshine a răspuns:

La stat isi bat joc de tine... la privat e interesul lor sa iti lucreze bine. Parerea mea.
Din cate stiu e pana in 100 lei

| GreenSky a răspuns:

Ai grija la cine mergi sa o pui...ca se intampla sa platesti degeaba.si peste un timp sa fie nevoie sa mergi din nou.
mai bine cauta un stomatolog bun care lucreaza bine...

| afrodita17 a răspuns:

Eu am fost la privat..am dat 200 de lei pentru o plomba...

| afrodita17 a răspuns:

Scz.am dat publica mai devreme.cum spuneam.la privat am dat 200 de lei pentru o plomba pe care mai intai am fost la o ''dentista''la care nu am platit nimic ducand doar copia dupa buletin si o adeverinta de elev. tin minte ca m-a plimbat aia 3 saptamani la rand ca sa ma chinuie 10 minute.si dupa cateva luni. mi s-a dus plomba intr-un colt de nu mai puteam nici sa beau apa... apoi am fost la privat unde in 2 zile m-a ''terminat'' si mi-a luat 200 de lei...

| cristina_6456 a răspuns:

Eu am dat 70 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La privat am fost eu...si mi-a omoat nervul intr-o-o zi.si a 2 zi mi-a pus plomba de canal... 50+100=150big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

100 ron