| anonim_4396 a întrebat:

Cat de frecvent poate fi spalat parul fara a provoca daune? (caderea parului, etc). baiat 23 ani, si sa zicem ca trebuie sa plec zilnic de acasa iar inante de asta folosesc fixativ. stiu ca mai apoi trebuie inlaturat deci spalat. asadar este in regula sa il spal in fiecare zi pentru a indeparta substanta? poti spala parul de cate ori doresti fara problem? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Delmoniko a răspuns:

Renunta la fixativ. E o tampenie. Ai citit ce contine? Nu ai nevoie, crede-ma. Pana la o varsta, te dai cu toate rahaturile in cap, dupa aia iti dai seama ca iti statea bine fara. Incearca sa renunti treptat. E cea mai buna solutie.

| aDEeLAa a răspuns:

In ciuda faptului ca sunt sampoane special concepute pentru a-ti spala parul zilnic, nu e indicat sa ne spalam podoaba capilara zilnic ( pierdem din stralucire etc ).Dar sunt convinsa ca poti renunta la fixativ...De exemplu, te poti duce la salon iti pot da acele persoane specializate in domeniu o forma interesanta care sa-ti placa si asa o sa substitui nevoia de fixativ. Observ ca a trecut ceva timp de cand ai postat intrebarea, sunt curioasa totusi...cum ai rezolvat,, problema''?

| mijlsach a răspuns:

Da, daca il speli doar o singura data pe zi e ok. Funda?

| Rosalyn a răspuns:

Nu e o problema daca iti speli parul zilnic, doar sa nu il speli de mai multe ori pe zi.

| mdana a răspuns:

DOAMNE FERESTE! cum sa se spele o data pe zi? pana la 25 de ani. ajungi sa chelesti. Daca sta treaba asa. odata la 2-3 zile..si foloseste un sampon de la plafar pentru protectie si regenerare.